Home / Hatay / Defne / ASİ NEHRİ’NİN İKİ YAKASINI BİRLEŞTİRECEK KÖPRÜDE SONA YAKLAŞILDI

ASİ NEHRİ’NİN İKİ YAKASINI BİRLEŞTİRECEK KÖPRÜDE SONA YAKLAŞILDI

ASİ NEHRİ’NİN İKİ YAKASINI BİRLEŞTİRECEK KÖPRÜDE SONA YAKLAŞILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (HBB) il genelinde ulaşımı rahatlatmak için başlattığı çalışmalar kapsamında, Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin Defne İlçesi Balıklıdere Mahallesi’nde, Asi
Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan köprü yapımında sona yaklaşıldı.

HBB’NİN KÖPRÜSÜ, DEFNE VE SAMANDAĞ’DA 12 MAHALLEYİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Hatay’ı hizmette bir bütün olarak değerlendiren anlayışla çalışmalar gerçekleştiren ve projeler üreten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın siyasi kaygı gütmeyen hizmet anlayışıyla hareket eden HBB ekipleri, ulaşımdaki sıkıntıları minimize etmek için seferber oldu.
Defne’de Asi Nehri’nin bir yakasında bulunan; Gümüşgöze, Değirmenyolu, Samankaya, Yeşilpınar, Döver, Bahçeköy ve Balıklıdere olmak üzere 7 mahalle ile Samandağ’da; Büyükçat, Tavuklu, Aknehir, Tavla, Hancağız olmak üzere 5 mahalleyi, toplamda ise 12 mahalleyi birbirine bağlayacak köprüde HBB ekiplerinin hummalı çalışmaları hızla devam ediyor.

60 METRE UZUNLUĞUNDA VE 10 METRE GENİŞLİĞİNDEKİ KÖPRÜ, 25 BİN KİŞİNİN ULAŞIMINI RAHATLATACAK

60 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde inşa edilen köprünün son aşamalarına gelindiğini bildiren HBB ekipleri, köprü çalışmasının tamamlanması ile ulaşım anlamında kolaylık ve güvenlik sağlanacağına vurgu yaptı.

HBB, inşasında son aşamalara yaklaşılan ve bölge halkının büyük bir problemini çözen köprü çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 25 bin kişinin ulaşım konusunda rahatlayacağını kaydetti. Çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren HBB ekipleri, vatandaşın derdine çare olan köprü çalışmalarının minimum sürede tamamlanacağının müjdesini verdi.

About Hatay Haber

HATAY TÜRKİYEDİR http://www.hataytr.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Dikkat Elektrik Kesintisi!

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada Antakya, Arsuz, Defne, Dörtyol, Reyhanlı, Erzin ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacaktır. Hatay’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir