Home / Siyaset / Eğitim sistemi yaz-boz tahtasına dönmüştür.

Eğitim sistemi yaz-boz tahtasına dönmüştür.

Ahrazoğlu: Eğitim sistemi yaz-boz tahtasına dönmüştür.

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Ahrazoğlu mesajında, yeni eğitim ve öğretim yılının başladığını ve milyonlarca öğrencinin sınıflarına, sıralarına ve arkadaşlarına koşarak, gelecek nesillerin hazırlayıcısı muhterem ve fedakâr öğretmenlerine kavuştuklarını belirterek, “Yeni eğitim ve öğretimi yılının başında maalesef kafalar karışık, sorunlar ağır, belirsizlik hâkim, tedirginlik fazladır. Artık yaz-boz tahtasına dönen bir eğitim sistemi, canı sıkılanın üzerinde oynamalar yaptığı sınav yapısı herkesi canından bezdirmiş ve endişelere sevk etmiştir.” dedi.

Ahrazoğlu mesajında, “Geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimizin, okullarında aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizin, ekonomi, bilim, sanayi, kültür, spor ve sosyal alanda dünyada adından söz ettirerek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına olan inancımız tamdır ve bunlar siz öğrenciler, sizleri yetiştiren öğretmen ve anne babalarınız sayesinde olacaktır.” açıklamasında bulunmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını dilediğini belirten Ahrazoğlu; mesajını, “Geleceğimizin mimarları olan vatan ve millet sevdalısı değerli öğretmenlerimizden beklentimiz ise, Türk milletinin milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini koruyan ve geliştiren; vatanını ve milletini seven dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmeleridir.” şeklinde tamamlamıştır.

About Hatay Haber

HATAY TÜRKİYEDİR http://www.hataytr.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

SİYASETİN AHMET AĞABEYİ

Türkiye önemli bir seçime gidiyor. Seçim, tecrübe, organizeli bir ekip çalışması gerektirir. Ahmet Sorgun, siyasetin …

2 comments

  1. Aynı şekilde gelecek neslimizde yaz boz tahtasına dönüştü. Eğitim karmaşasında nasıl gelecek nesillere faydalı olmayı planlayabilir ki ?

    Boşuna dememiş yabancı düşünürler. Bir ülkenin gelecekten faydalanmamasını istiyorsanız yarım eğitim sistemini getirin diye.

    Yazınız için çok teşekkürler. Üzülüyorum gelecek adına.

  2. Kesinlikle sevgili milletvekilimiz Mehmet N. Ahrazoğlu’ye katılıyorum bu kadarda olmaz sürekli değiştiriyorlar deneme tahtasına döndü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir