Home / Hatay / Reyhanlı / P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİ ?

P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİ ?

P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİGökhan Çakır Özgür Suriye ordusunun hakim olduğu bölgeden gelen ateş sonucu şehit oldu. Olayla ilgili valilik açıklamalarda bulundu

İşte valiliğin yaptığı o açıklamalar

10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 02.00 sıralarında Hatay 2. Piyade Hudut Alay Komutanlığına bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolunda görevli personelin bulunduğu nöbet mevziisinden, Suriye tarafında bir görüntü alındığı bilgisi karakola bildirilmiştir.
Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve 1994 doğumlu Piyade Er Gökhan ÇAKIR yaralanmıştır.
Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılanambulans ile yaralı Gökhan ÇAKIR Antakya Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.
Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

About Hatay Haber

HATAY TÜRKİYEDİR http://www.hataytr.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

REYHANLI’YA ROKETATARLI SALDIRI

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; Bugün 21 Ocak 2018 Pazar günü, Afrin bölgesinden PYD/PKK tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir